Coraz szerszy asortyment towarów w kwiaciarni internetowej

304826_ddbe569ddc6fb11880e8907a70569c91_large

 

wyślij kwiaty

Dzisiejsza kwiaciarnia internetowa nie ogranicza się zwykle do sprzedaży samych kwiatów ciętych. Oczywiście często to właśnie kwiaty cięte sprzedawane w bukietach, z dostawą za pośrednictwem poczty kwiatowej są podstawowym źródłem dochodu. Mimo jednak, że ta forma dawania kwiatów staje się w Polsce coraz bardziej popularna, często zamówień jest zbyt mało, aby zabezpieczyć odpowiedni poziom finansów dla spokojnego działania firmy, oraz utrzymania jej właściciela. Nawet wtedy, gdy ilość klientów jest wystarczająca, warto rozszerzyć działalność, aby zoptymalizować zyski przedsiębiorstwa.

Niejedna kwiaciarnia internetowa rozszerza więc swoją działalność o inne, związane z kwiatami akcesoria. Za pośrednictwem Internetu możemy kupić na przykład wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodowe, jakie mogą być nam potrzebne w pracy na naszych działkach, czy w ogródkach przydomowych. Dodatkowo w kwiaciarni znajdziemy także liczne nawozy i odżywki dla naszych roślin, zarówno tych hodowanych na zewnątrz, jak i doniczkowych, a nawet ciętych.

Kwiaciarnia internetowa sprzedaje również zwykle sadzonki roślin przeznaczone do ogrodów lub na balkon, a także nasiona i cebulki kwiatów. Zamawiając rośliny przez Internet, możemy zobaczyć zdjęcia roślin dorosłych i czasami zdarza się, że jesteśmy zaskoczeni niepozorną sadzonką, którą otrzymujemy. Trzeba jednak pamiętać, że każdy kwiat kiedyś był malutką sadzonką, a przesyłanie roślin dojrzałych zwykle kończy się ich szybkim obumarciem.

Kolejną częścią oferty kwiaciarni internetowej mogą być sztuczne oraz suszone kwiaty i wykonane z nich piękne kompozycje, które będą zdobić nasze mieszkanie przez bardzo długi czas. Również poczta kwiatowa może dostarczać do odbiorców nie tylko kwiaty, ale również kosze prezentowe wypełnione owocami, słodyczami, czy innymi produktami, czy drobne upominki biżuteryjne. Wszystkie te usługi znajdziemy w ramach oferty jednej kwiaciarni. Podobnie jak inne firmy kwiaciarnie robią wszystko, by zogniskować na swojej stronie pełny zakres usług, jakich mogą potrzebować potencjalni klienci w zakresie zakupu kwiatów i innych upominków, ale również w zakresie hodowli roślin we własnym ogrodzie czy domu. Takie podejście znacząco powiększa ilość obsługiwanych klientów, przyciągając nowych. Podobnie jak to jest w hipermarketach – wszystko w jednym miejscu i łatwy dostęp do wielu usług przyciąga klientów, oszczędzając ich czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *