Kwiaciarnia a ważne momenty w naszym życiu

Dostajemy kwiaty, kiedy się rodzimy, później kwiatowe upominki znaczą każdą rocznicę tych urodzin, towarzyszą nam w newralgicznych momentach naszego życia, jak również odprowadzają nas, gdy przyjdzie czas pożegnać ten świat. Na każdą z tych okazji oczywiście wybierane są inne kwiaty, ale kwiaty jako takie są obowiązkowe.

Każda kwiaciarnia oferuje wiązanki na wszystkie możliwe okazje, przeznaczone tez dla wielu różnych odbiorców. Jeśli potrzebujemy wiązanki urodzinowej, musimy wziąć pod uwagę wiek solenizanta. Inaczej będzie wyglądał bukiecik dla chrześnicy, obchodzącej swoje piąte urodziny, inaczej dla osiemnastolatki wkraczającej w dorosłość, jeszcze inny charakter będzie miał bukiet dla żony, teściowej, czy nestora rodu. Ważne jest czy osoba, którą chcemy obdarować jest dla nas osobą bliską, z którą łączą nas zażyłe stosunki, więzi przyjaźni lub miłości, czy może adresat bukietu jest naszym przełożonym, czy inną obcą osobą, której poza najlepszymi życzeniami i wyrazami szacunku nie chcemy przekazywać innych osobistych uczuć. Bukiet musi wyrażać nasz stosunek do obdarowanej osoby, poprzez odpowiedni dobór kwiatów, użytych kolorów i przybrania. Kwiaciarnia może nam zaproponować swoją ofertę, ale możemy również sami skomponować bukiet, który wręczymy.

Jeśli nie jest to radosna okazja, ale wręcz przeciwnie – pogrzeb, także niezwykle istotne są powiązania, jakie łączyły nas ze zmarłym, dla którego kupujemy kwiaty. Bukiet, czy też wieniec pogrzebowy, nie może być z powodów oczywistych wesoły. Ma wyrażać nasz żal, a także szacunek dla zmarłego. W zależności od tego jak bardzo bliska była nam osoba zmarła, możemy w bukiecie zaakcentować bardziej właśnie ten żal, przy osobach bliskich, a szacunek, przy obcych. Istotne są też słowa ostatniego pożegnania, jakie zostaną wypisane na dołączonych do wiązanki białych szarfach. Dzięki nim składamy też hołd nie tylko zmarłemu, ale i jego rodzinie, której chcemy przekazać nasze ciepłe myśli i wsparcie.

Bez względu na to jaką okazję chcemy uświetnić warto zapytać fachowca o zdanie, jakie kwiaty na konkretną okazję będą pasować najlepiej, unikniemy wtedy popełnienia ewentualnej gafy, bo nieodpowiednio dobranymi kwiatami, też można urazić, czy sprawić przykrość. Osoba zatrudniona w kwiaciarni natomiast, z pewnością zna doskonale mowę kwiatów i wszystkie niuanse związane z kwiatowym savoir vivre.

One thought on “Kwiaciarnia a ważne momenty w naszym życiu

  1. Różne są kwiaty na różne okazje, są też kwiaty uniwersalne, których można użyć zawsze i wszędzie. Do takich kwiatów na przykład należą róże, którymi możemy uczcić urodziny, już od najwcześniejszych lat życia. Różami możemy też wyrazić swoją miłość. Róże są odpowiednie z okazji dnia matki, a także na urodziny, czy imieniny. Wręczane w Walentynki

    Są już tradycją. Mogą też być pięknym i wiele znaczącym kwiatem, który przynosimy na ostatnie pożegnanie. Wręczając róże mamy pewność, ze nie popełnimy gafy, bez względu na to, na jaką trafimy okazję

Comments are closed.